Oculus: Tanıtım


Tim Russell çocukken anne ve babasını öldürmekle suçlanmış ve ceza almıştır. Yirmilerinde hapisten çıktığında ablasının yaşadıklarının sebebinin bir ayna olduğunu ispatlamak için lanetli aynayı satın aldığını öğrenir.

karen-gillan-oculus

Mike Flanagan’ın yazıp yönettiği Oculus uzun zamandır izlediğim en korkunç tanıtıma sahip. Film 2006 yılında çektiği kısa film Oculus: Chapter 3 – The Man with the Plan’ın fikrinin iyi bütçe ile genişletilmişi anladığım kadarıyla. Oculus’un çarpıcı ve korkutucu yanı tanıtımından da anlayabileceğiniz gibi karakterlerin algılarına inanamaz olması. Gördüğünüz, duyduğunuz, dokunduğunuz gerçek değilse ne olur?

Katee-Sackhoff-oculus

Battlestar Galactica’dan Katee Sackhoff, Doctor Who’dan Karen Gillan’ın ve Brenton Thwaites ile Rory Cochrane’in başrollerinde olduğu filmin tanıtımı aşağıda.

Doğa üstü korku hikayesi için çok güçlü bir fikre sahip Oculus. Daha filmi izlemeden sadece tanıtımdan konuşacak çok şey var. Bunu okuyorsanız tanıtımı izlemişsinizdir, İzlemediyseniz izleyin, sonra okuyun. Karen Gillian’ın karakterinin elma yerine lambayı ıssırdığı sahneden benim kadar etkilendiniz mi? Filmde ne kadar becerebilirler göreceğiz ama bizi de aldatmaya, karakterlerin de bizim de kafamızla oynayan film iyi olur. 2006’daki kısa filmin tanıtımını da aşağıda izleyebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s