Terk edilmiş: Fantastik?


Bunu Google+’da yazdım. Oradan takip etmeyenler için buraya da ifttt ile gönderiyorum :Onun büyük hayalleri vardı. Fabrikadaki diğer oyuncaklar gibi çocuklarla dolu bir parka hatta belki bir lunaparka gitmeyi istiyordu. Deniz kenarına göndereceklerini söylediklerinde heyecanlandı. Çocuk sesleri duymak istiyordu. Onların mutluluklarını anlatan eski oyuncakların yaşadığı maceraları o da yaşamak istiyordu.

Parka ilk geldiğinde güneşin altında, sessizce bekledi. Günlerce bekledi ama deniz varken, çocuklar ona gelmiyorlardı. Beklemeye devam etti. Arada sırada bir çocuk, anne babasının karşı çıkmasına rağmen onunla oynamaya geldiğinde seviniyordu. Bazı geceler, park yaşı geçmiş oğlanlar ve kızlar yanına geliyor, gecenin ve genç olmanın tadını çıkartırken onun üstüne oturuyorlardı. Oyuncak bir fil için hayat çok zordu.

Onunla beraber parka gelen at bu zorluğa dayanamadı. Gün geçtikçe hırçınlaşıyor. Çocukları üstüne bindirmek istemiyordu. Ona binenler bir kaç sallanmadan sonra düşüyordu. Güneşin ve denizin tuzunun sarartığı boyası, atın yüzüne korkutucu bir gölge yerleştirmişti. Çocukları mutlu etmek isteyen fil, onların mutluluğunu istediği için atı durdurmaya çalıştı. Ancak ikisinin de bağlı oldukları kaideden başka yere gitme şansı yoktu.

Bir gün, dört yaşlarında bir kız çocuğu ata bindi. At kız kendini güvende hissettiğinde ters bir hareket yapıp kızı düşürdü. Kızın başı parkın kenarındaki kaldırıma denk gelmişti. Ambulansla kız hastaneye kaldırılırken kimse filin üzerindeki kanı silmeye çalışmadı. İki gün sonra, kızın acılı babası elinde balta atı parçaladı. File bakan olmamıştı.

Güneşin altında, kan yavaş yavaş kururken fil kanın çocukların kokusunu taşıdığını fark etti. Kanda, onların mutluluğunun tadı vardı. Üzüntüsü, acıları ve diğer duyguları da vardı gene de filin açlığını bastırmıştı.

O artık, kimsenin uğramadığı parkta, kana susamış bekliyor.

 

from Gokce AY – Google+ Posts https://plus.google.com/113614899171313386693/posts/Gz9U2tUvLqH

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s