Kelimeler üzerine (Fantastik?)


Bugün sizlere zaman makinemizle bir gelecek kitabı daha getirdik. Hamdi Asaf’ın “Memler ve fiziksel etkileri” isimli 2027 basımlı kitabında ufak bir parça

words_by_retrodiva3-d45qx8t

Neyi aradığınızı biliyor musunuz? İnternetlerin arasında, sayfalarda ve bakmadan kapattığınız reklamlarda ne arıyorsunuz? Neden buradasınız?

Bundan binlerce yıl önce, daha elektronlar kendi başlarına dolaşır ve onlara hiç iş yaptırılmazken bir parazit insanlığa bulaştı. Kelimeler keşfedildiğinde sadece havadaki atomları titreştirirlerken sorun yoktu. Ne zaman bu titreşimler resimlerden harflere dönüştü, işler karıştı. Artık belli bazı kişilerin elinde, kelimelerin gücü vardı. Onlar insanları, zenginlikleri, savaşı ve şehirleri kontrol etmeye başladı.

O deli Alman kelimeleri insan elinden kurtardığında dünya ilk kırılmasını yaşadı. Ancak hala kelimeler istenen daha yavaş çoğalıyorlardı. Ne de olsa kurşun plakaları kağıda ulaştıran gene insandı. Çağlar birbirini kovaladı, insanlar bir birini öldürdüler ama bu arada dünyanın dışında ilk adımı atabilecek asalete de ulaştılar. Yüzyıllardır istediklerini yapan elektronlara hükmeden insanoğlu, kelimeleri ışık hızında evrene göndermeye başladı.

in_one_word_by_kiisseli-d2ymwtg

Uzaydan cevap beklerken, içeriden bir ses geldi. İnsanlık kağıt olmadan sadece bir kaç bitin yerini değiştirip, önce likit kristallere sonra da ışığa hükmederek kelimeleri paylaşmaya başladı. Havada titreşen atomların arasına, daha başka dalgalar karıştı. Arada ekranlar olsa da gözlerden gözlere kelimeler akıyordu. Tüm bu gürültü ve kakofoni arasında kelimeler özgürdüler.

Nereden geldiği bilinmeyen, kimin ağzından/kaleminden/klavyesinden çıktığı belirsiz ancak insanları saran fikirler görürseniz; bilin ki o binlerce yıldır kaçmaya çalışan kelimelerdir. Onların ne demek istediğini anlamak, dünyanızı değiştirir. Fakat unutmayın, okunan unutulur ama öğrenilen unutulmaz.

İlginizi çekebilir

Reklamlar

Kelimeler üzerine (Fantastik?)” için bir yanıt

  1. Reptilian ırk ve buna benzerleri dünyayı ele geçirmişken diğer boyutlarda uğraşıyorlarken neden bu kadar çok insan var olamıyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s