Europa Report: Tanıtım


Jupiter’in uydularından Europa uzay araştırmalarında uzun süredir merak edilen bir gök cismi. Kalın buz tabakasının altında sıvı su olabileceği düşünülüyor. Orada başka canlılar bulunabileceğini düşündürüyor.

the-europa-report

Wayfare Entertainment’ın yapımcılığını üstlendiği, Sebastián Cordero yönettiği filmde District 9‘dan hatırladığımız Sharlto Copley ve Ejder Dövmeli Kız’dan tanıdığımız Michael Nyqvist gibi yıldızlar oynuyor. Tanıtımından anlaşıldığı kadarıyla uzay yolculuğunu oldukça gerçekçi sinemaya aktarmışlar. Europa’ya gidişin uzunluğu ve astronotların yanlızlığı kısa tanıtımda belli oluyor.

Anlaşılan işler Europa’ya indikten sonra karışıyor. Bilimsel temeli olan bir bilim kurgu filmine hasret olanlar için başarılı bir film gibi. Avrupa Birliğinin Avrupa Uzay Ajansı (ESA) 2022’de Europa’ya gitmeyi planlıyor. Ancak onda bu filmdeki gibi insanlar olmayacak, bakalım neler bulacaklar.

İlginizi çekebilir

Reklamlar

Europa Report: Tanıtım’ için 2 yanıt

  1. İyi hoş da yeni bir şey varmış gibi görünmüyor… Tipik senaryo, bir gezegene gidilir, orda garip şeyler olur, işin içinde korkunç uzaylılar vardır, vs. vs. Hala bu masallardan bıkmadı mı insanlar yahu? Ha bi de şu klişeler, uzay boşluğunda yalnız kalan astronot, bilim-adamı ama ibadet ediyor, vs. vs. Amaan… Ben sıkıldım bu teranelerden. “Artık yeni şeyler söylemek lazım”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s