Saturn Awards 2012 Adayları


ABD’de Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films tarafından 1972’den beri verilen Saturn Awards’ın 2012 adayları belli oldu. Sinema, TV ve ev videosu alanlarında verilen ödüllerde kendisine karşı yarışan adaylar var.

Saturn_Award

Bu garip durum Joss Whedon‘a senaryo, Anne Hathaway’e yardımcı kadın oyuncu, Joseph Gordon-Levitt’e ise yardımcı erkek oyuncu ödüllerinde rastlamış. Uzun tam liste aşağıda, sizin favorileriniz kimler?

Sinema

En iyi Bilimkurgu filmi:

The Avengers; Chronicle; Cloud Atlas; The Hunger Games; Looper; Prometheus

En iyi Fantastik filmi:

The Amazing Spider-Man; The Hobbit: An Unexpected Journey; Life of Pi; Ruby Sparks; Snow White and the Huntsman; Ted

En iyi Korku filmi:

Argo; The Cabin in the Woods; The Impossible; Seven Psychopaths; The Woman in Black; Zero Dark Thirty

En iyi Aksiyon, Macera filmi:

The Bourne Legacy; The Dark Knight Rises; Django Unchained; Les Miserables; Skyfall; Taken 2

En iyi Bağımsız film:

Compliance; Hitchcock; Killer Joe; The Paperboy; Robot and Frank; Safety Not Guaranteed; Seeking a Friend for the End of the World

En iyi Aktör:

Christian Bale, The Dark Knight Rises; Daniel Craig, Skyfall; Martin Freeman, The Hobbit: An Unexpected Journey; Hugh Jackman, Les Miserables; Joseph Gordon-Levitt, Looper; Matthew McConaughey, Killer Joe

En iyi Aktris:

Jessica Chastain, Zero Dark Thirty; Ann Dowd, Compliance; Zoe Kazan, Ruby Sparks; Jennifer Lawrence, The Hunger Games; Helen Mirren, Hitchcock; Naomi Watts, The Impossible

En iyi Yardımcı Aktör:

Javier Bardem, Skyfall; Michael Fassbender, Prometheus; Clark Gregg, The Avengers; Joseph Gordon-Levitt, The Dark Knight Rises; Ian McKellen, The Hobbit: An Unexpected Journey; Christoph Waltz, Django Unchained

En iyi Aktris:

Judi Dench, Skyfall; Gina Gershon, Killer Joe; Anne Hathaway, The Dark Knight Rises; Anne Hathaway, Les Miserables; Nicole Kidman, The Paperboy; Charlize Theron, Snow White and the Hunstman

Genç Aktörden en iyi performans:

CJ Adams, The Odd Life of Timothy Green; Tom Holland, The Impossible; Daniel Huttlestone, Les Miserables; Chloe Grace Moretz, Dark Shadows; Suraj Sharma, Life of Pi; Quvenzhane Wallis, Beasts of the Southern Wild

En iyi yönetmen

William Friedkin, Killer Joe; Peter Jackson, The Hobbit: An Unexpected Journey; Rian Johnson, Looper; Ang Lee, Life of Pi; Christopher Nolan, The Dark Knight Rises; Joss Whedon, The Avengers

En iyi senaryo:

Tracy Letts, Killer Joe; David Magee, Life of Pi; Martin McDonagh, Seven Psychopaths; Quentin Tarantino, Django Unchained; Joss Whedon, The Avengers; Joss Whedon, Drew Goddard, Cabin in the Woods

En iyi prodüksiyon tasarımı:

Hugh Bateup, Uli Hanisch, Cloud Atlas; Sarah Greenwood, Anna Karenina; David Gropman, Life of Pi; Rick Heinrichs, Dark Shadows; Dan Hennah, The Hobbit: An Unexpected Journey; Eve Stewart, Les Miserables

En iyi editörlük:

Stuart Baird, Kate Baird, Skyfall; Alexander Berner, Cloud Atlas; Bob Ducsay, Looper; Jeffrey Ford, Lisa Lassek, The Avengers; John Gilroy, The Bourne Legacy; Tim Squyres, Life of Pi

En iyi Müzik:

Mychael Danna, Life of Pi; Danny Elfman, Frankenweenie; Dario Marianelli, Anna Karenina; Thomas Newman, Skyfall; Howard Shore, The Hobbit: An Unexpected Journey; Hans Zimmer, The Dark Knight Rises

En iyi kostüm:

Jacqueline Durran, Anna Karenina; Kym Barrett, Pierre­Yves Gayraud, Cloud Atlas; Sharen Davis, Django Unchained; Bob Buck, Ann Maskrey, Richard Taylor, The Hobbit: An Unexpected Journey; Paco Delgado, Les Miserables; Colleen Atwood, Snow White and the Huntsman

En iyi Makyaj:

Heike Merker, Daniel Parker, Jeremy Woodhead, Cloud Atlas; Gregory Nicotero, Howard Berger, Peter Montagna, Julie Hewett, Hitchcock; Peter Swords King, Rick Findlater, Tami Lane, The Hobbit: An Unexpected Journey; David Marti, Montse Ribe, Alessandro Bertolazzi, The Impossible; Naomi Donne, Donald Mowat, Love Larson, Skyfall; Jean Ann Black, Fay Von Schroeder, Twilight Saga: Breaking Dawn, Part 2

En iyi Özel Efekt:

Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams, Dan Sudick, The Avengers; Grady Cofer, Pablo Helman, Jeanie King, Burt Dalton, Battleship; Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White The Hobbit: An Unexpected Journey; Chris Corbould, Peter Chiang, Scott R. Fisher, Sue Rowe, John Carter; Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-­Jan de Boer, Donald R. Elliott, Life of Pi; Cedric Nicholas­Troyan, Philip Brennan, Neil Corbould, Michael Dawson Snow White and the Huntsman

En iyi Uluslararası Film:

Anna Karenina, Chicken With Plums, The Fairy, Headhunters, My Way, Pusher

En iyi Animasyon Filmi:

Brave, Frankenweenie, ParaNorman, Wreck-It Ralph

Listenin kalanına aşağıda bakabilirsiniz:

Televizyon:

Best Network Television Series: Elementary, The Following, Fringe, Once Upon a Time, Revolution, Supernatural

Best Syndicated Cable Television Series: American Horror Story: Asylum, Dexter, Leverage, The Killing, True Blood, The Walking Dead

Best Television Presentation: Breaking Bad, Continuum, Falling Skies, Game of Thrones, Ken Follett’s World Without End, Mockingbird Lane, Spartacus: War of the Damned

Best Youth-Oriented Series on Television: Arrow, Beauty and the Beast, Doctor Who, Merlin, Teen Wolf, The Vampire Diaries

Best Actor: Kevin Bacon, The Following; Billy Burke, Revolution; Bryan Cranston, Breaking Bad; Michael C. Hall, Dexter; Joshua Jackson, Fringe; Timothy Hutton, Leverage; Andrew Lincoln, The Walking Dead

Best Actress: Moon Bloodgood, Falling Skies; Mireille Enos, The Killing; Sarah Paulson, American Horror Story: Asylum; Charlotte Riley, Ken Follett’s World Without End; Tracy Spiridakos, Revolution; Anna Torv, Fringe

Best Supporting Actor: Jonathan Banks, Breaking Bad; Giancarlo Esposito, Revolution; Todd Lasance, Spartacus: War of the Damned; Colm Meaney, Hell On Wheels, David Morrissey, The Walking Dead; John Noble, Fringe

Best Supporting Actress: Jennifer Carpenter, Dexter; Sarah Carter, Falling Skies; Anna Gunn, Breaking Bad; Laurie Holden, The Walking Dead; Jessica Lange, American Horror Story: Asylum; Beth Riesgraf, Leverage

Best Guest Starring Role in a Series: Blair Brown, Fringe; Terry O’Quinn, Falling Skies; Lance Reddick, Fringe; Mark Sheppard, Leverage; Ray Stevenson, Dexter; Yvonne Strahovski, Dexter;

DVD/Blu-Ray:

Best DVD/BD Release: Atlas Shrugged II: The Strike, Chained, Cosmopolis, The Possession, A Thousand Cuts, Touchback

Best DVD/BD Special Edition Release: Jaws (100th Anniversary Edition), Lawrence of Arabia (50th Anniversary Collector’s Edition), Les Vampires Classics Edition, Little Shop of Horrors: The Director’s Cut, Stanley Kubrick’s Fear and Desire

Best DVD/BD Collection: Alfred Hitchcock (The Masterpiece Collection), Battle Royale (The Complete Collection), Bond 50 (The Complete 22 Film Collection), Dark Shadows: The Complete Original Series, The Ultimate Buster Keaton Blu­Ray Collection, Classic Monsters: The Essential Collection

Best DVD/BD TV Series: In Search Of: The Complete Series, Logan’s Run: The Complete Series, The River: The Complete First Season, Shazam! The Complete Live­Action Series, Spartacus: Vengeance (The Complete Second Season), Star Trek: The Next Generation (Season 1 & 2)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s