Ghost in the Shell: Arise


Ghost in the Shell filmlerini ve iki sezon süren Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ve Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG çizgi dizilerinin izlediyseniz bu haber sizi mutlu edecek. Yok izlemediyseniz, de okumaya devam edin, çünkü çok şey kaçırmışsınız.

Movie poster image

Ghost in the Shell Masamune Shirow‘un dipnotlar ve inanılmaz ayrıntılarla bezeli mangasıdır. Onun eserinden 1995’de Mamoru Oshii popüler bir film yapmıştır. İşte bu dünyada geçen ikinci filmden sonra bana sorarsanız daha güncel olması sayesinde daha da başarılı olan Ghost in the Shell: Stand Alone Complex dizileri geldi. Bu diziler mangaya daha yakın ve zaman bolluğundan daha derinlikliydiler.

GITS_Arise_Banner

Son GitS:SAC bölümü 2005’de gösterilmişti. Sonrasında bir de film çıksa da GitS hayranları yeni bir iş bekliyorlardı. İşte sonunda 12 Şubat’da yeni dizinin tanıtımı yapıldı.

Tanıtımda da gördüğünüz üzere dizi geçmişi anlatıyor. Her ne kadar tamamen sibernetik olan Motoko Kusanagi’nin nasıl olup da genç bir bedende olduğu hemen internetlerde karışıklık yaratsa da ekipten çok başarılı bir iş çıkacağına eminim. İlk bölüm 22 Haziranda.

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG (Photo credit: Wikipedia)

Yeni bölümü beklerken, GitS’in internette ilk SAC’i bedava yayınlamaya başladığını da haber vereyim. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’in 26 bölümünden ilki aşağıda. İngilizce alt yazılı izlemek isterseniz buyrun. Neden bu kadar etkileyici olduğunu, kendiniz görün.

Ne dersiniz?

Reklamlar

Ghost in the Shell: Arise’ için 2 yanıt

  1. Muhteşem bir animedir. Cyber Punk’ta japonların üzerine daha başarılı bir kültür olmadığını kanıtı gibidir. O nasıl bir kafa o nasıl bir ileri görüş, o nasıl bir zihin felsefesidir, tamamı izlenmeden hissedilemez…

    1. Ben de hastasıyım GitS’in. Bulabilirseniz mangasını okuyun, orada dipnotlarla muhteşem bir dünya yaratıyor. Bilinç üzerine düşünüyorsun sitenizden anladığım kadarıyla, mangada beyin hücresi üzerinden bilinç üzerine uzun bir dipnot var mesela. İlginizi çekebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s