Hız çalanlar hakkında – fantastik


Halit Korkmaz, Küçük sırlar kitabı, sf 42, 3. baskı, 2014, Orüni Yayınları

Her gün interneti kullanıyorsunuz. Onun ne olduğunu, ne işe yaradığını bilmeden işinizi görmek kolayınıza geliyor. İnternet, sadece bilgi ormanı değil. Düşlerimizi, korkularımızı ve nefretimizi paylaştığımız bir dünya. Güçlü duyguların olduğu her yerde beklenmedik varlıklar ortaya çıkar. İnternetde de onlar var.

Lightspeed by_Vengeance_7x

Hız çalanlar

İnternetin size havadan görünmez dalgalarla, bakır ya da camdan kablolarla gelirken nerelere uğradığını biliyor musunuz? Işık olmayan yere bitlerce ışık geldiğinde ne olur haberiniz var mı? Orada bir şeyleri uyandırdık. Şimdilik küçükler ve zararsızlar ama büyüyorlar.

Ulaşmayan epostadan onlar sorumlular, açılmayan sayfaları onlar yerler. Duraklayan videoyu onlar yavaşlatıyorlar. Bazıları ilk radyo sinyali ile uyandıklarını söylüyor, kimine göre ise internet onları uyandırmış. İnternetin suçlu olduğunu söyleyenler, eskiden sadece bir kaç kişinin kütüphanesinde olan Necronomicon ya da Crowley’in eserlerinin internete taranıp konması sonucu bu yaratıkların peydahlandığını söylüyor. Ne olursa olsun, elimizde gittikçe büyüyen bir sorun var.

İspirtizma Cemiyetinde bizlerin tavsiyesi, bu yaratıklarla mücadele için internet bağlantılarının güvenli hale getirilmesi. Bunun için arkadaşlarımla beraber bir ufak efsun geliştirdik. Aşağıdaki efsunu kendi bilgisayarlarınız ve cemiyet iletişimi için kullanabilirsiniz.

Efsuna geçmeden, cemiyetimiz ya da güvenlik kurumlarımızın bu paradijital varlıklarla hiç bir iletişiminin olmadığı ve söylentilerin aksine internet casusluğu için bu yaratıklardan destek almadığımızı belirtmeliyim.

Arada böyle kısa yayınlar ister misiniz? Beğendiniz mi? Çok mu kötü? Olmasın mı, daha mı çok olsun? Yorumlarda sesinizi duymak isterim, ya da olmadı yazınızı görebilir miyiz?

Reklamlar

8 thoughts on “Hız çalanlar hakkında – fantastik

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s