Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları


Hansel ve Gretel hikayesini bilirsiniz. Paramount ve MGM bu hikayeyi almış, çocukları büyütmüş ve onları cadı avcısı yapmış. Filmdeki cadılar alışılmış cadılar gibi değiller, Hansel ve Gretel’in ilginç silahları var. Yani film sadece aksiyon gibi. Gene de eğlenceli gözüküyor.

Ne dersiniz?

Reklamlar

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları’ için 4 yanıt

  1. Tarihi yeniden yazma eylemlerinden birisidir cadı figürü. Kötü adamlar/kadınlar cadılar değil, birilerini cadı ilan edip yakanlardır. Yani bu filmde iyi olarak gösterilenlerdir. Gerçeklerden de eğlenceli şeyler çıkartılabilir, çıkartılır. Ama ya birilerimiz beceriksiz ya da içimizden birileri olmayanların çevirdikleri filmleri izleyip duruyoruz.

      1. Eleştirenle yapan aynı kişi olmak zorunda değil. Eleştiriyi doğru yaparsak yapılacak şeyi doğru saptarsak işte ancak o zaman gerçek bir alternatif oluşur.

  2. Bence amacınız alternatif oluşturmak ise yapmalısınız. Eğer üretmiyorsanız, alternatif olamazsınız. Ancak birileri üretirken onun daha da iyi olması için destek vermek için eleştiriyorsanız, alternatif üretme işinin içindesiniz demektir. Yoksa şikayetin etkisi bir hiç olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s