Oyunlarınız İçin 6 Mutant


Type Casting: Unusual Suspects

Yazar: Ben Norman

Sanatçı: Walt Robillard

Sayfa Sayısı: 12

Zenith Comics’in hazırladığı bu 11 sayfalık eki DriveThru’da ücretsiz olarak görüp almıştım. Genelde bir şey gerçekten hoşuma gitmeyecekse hiç almam, ama bu ekin sayfasında yazanlar güzel vaatlerdi. Bende okudum.

Tüm tasarımları her sistemde kullanılabilir değil

İlk vaatleri bu kitaptaki tüm tasarımları her sistemdeki oyunlarınızda rahatça kullanabilirsinizdi. Ama eki okumaya başlar başlamaz görüyorsunuz ki, Bash için hazırlandığını kendileri söylüyorlar. En büyük eksileri bu olabilir, yani reklam hatası. Bunun dışında Bash bildiğim bir sistem değil, çok ciddi bir incelemede yapmadım. Gördüğüm kadarıyla Generic tabir edilen, bir kaç düzeltmeyle her kurguyere uygun hale getirilebilen bir sistem. GURPS, JAGS, D20 ve D6 gibi sistemleri biliyorsanız ne demek istediğimi daha iyi anlamışsınızdır.

Diğer vaatleri, zaman dışında herşeye sahip bir oyun yöneticisinin işine kesinlikle yarayacağıydı, ki benim asıl incelemem gereken de bu. Type Casting: Unusual Suspects Bash oyunlarında kullanılmak üzere 6 tip karakter içeriyor.  Ekin kendisi 11 sayfa, o yüzden aslında inceleyecek pek birşeyimde yok gibi görünüyor. Ücretsiz olmasıyla beraber kendinizin okuyup karar vermesi daha kolay. Ama yine de size zamandan kazandırmak için bahsedeyim.

6 kötü bir iyi karakter

6 tane kötü veya iyi adam olarak kullanabileceğiniz taslak karakter var. Bunları olduğu gibi direk oyuna koyabilirsiniz sanırım, dediğim gibi Bash hakkında pek bilgili değilim. Her karakter bir sayfa tuttuğu için, eğer yetişmeniz gereken bir oyununuz varsa ve macera genel olarak kafanızdaysa ancak istatistikleriniz yoksa kitaptan senaryonuza uygun olan taslağı seçip yerleştirebilirsiniz. Arkaplan bilgisi gibi şeyler çok önemli olmayacaksa, oyununuza giderken bindiğiniz otobüste bile halledebilirsiniz.

Eğer Bash oynatıyorsanız elinizde olması gereken bir ek. Bedava olduğu için eğer ilginizi çekebildiysem bir göz atın.

Bu kitabı alıp hemen oyunlara başlamak isterseniz bu ilginç kitabı DriveThruRPG’den alabilirsiniz. Örneğin:

* *
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s