Weird Tales satılmış


Cover of the pulp magazine Weird Tales

Image via Wikipedia

Benim de takip etmeye çalıştığım oldukça başarılı dergilerden Weird Tales satılmış. Yeni sahibi Marvin Kaye isminde bir yazar olmuş. Derginin yeni sahibi derginin editörlüğünü kendi yapmak istiyormuş. O yüzden başta başarılı editör Ann VanderMeer olmak üzere ekibin hepsini işten çıkartmış.

Bu garip ve 1923’den günümüze H. P. Lovecraft, C. M. Eddy, Jr., Clark Ashton Smith ve Seabury Quinn gibi yazarları tanıtan bu derginin son yıllarda çıkan sayıları oldukça ilginçti. Bunlardan dergiyi yeni çağa taşıyanlar ise bir dakikalık garip öykülerin sunulduğu videolardı.

Aşağıda Carlie St. George’in Expiration Date adlı öyküsünün Gegory Norman Bossert tarafından müziği ve filmi hazırlanmış halini izleyebilirsiniz.

Vodpod videoları artık kullanılamıyor.

Bob Wilson’un Fences öyküsünün gene Gegory Norman Bossert tarafından müziği ve filmi hazırlanmış halini eğer bilim kurgu seviyorsanız izleyin derim.

Vodpod videoları artık kullanılamıyor.

 

Ann VanderMeer’in Weird Tales’da hazırladığı öteki kısa çalışmaları kendi YouTube Kanalında izleyebilirsiniz.

Reklamlar

Weird Tales satılmış’ için 3 yanıt

 1. Yabancı yayınları hangi kanallardan ve nasıl takip ettiğinizi merak ediyorum açıkçası. Yurt dışından en son bir kitap alma çabam hüsranla sonuçlanmıştı çünkü kargo ücreti kitabın fiyatını kat kat aşıyordu.

  1. Ben ekitap okumayı tercih ediyorum. Hem kargo ücreti yok, hem de alır almaz okuyabiliyorum. Sevdiğim ve kullandığım kitapçılar:
   DriveThru
   Baen, Night Shade ya da Del Rey kitaplarını alabileceğiniz Baen’in Webscription’u
   Bir çok yazarın kitaplarını ucuza alabildiğim Smashwords

   Kullandıklarımdan bir kaçı. Tobias Buckell’ın kitaplarını kendi sitesinden aldım, bazen Amazon’dan da kitap aldığım oluyor. Ama orası çoğunlukla ekitapları Türkiye’ye açmamış oluyor. Özellikle BAEN’in Webscription’unu tavsiye ederim. Onların hazırladığı setleri aldığında kitaplar çok ucuza geliyor. Webscription takımları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s