Kaptan Amerika ikinci tanıtım filmi


The Death of Captain America

Image via Wikipedia

Doğrusu Kaptan Amerika en az sevdiğim çizgiroman karakteridir. Daha doğrusu üzerinde Amerikan bayrağı olması karakterin öykülerine ısınmamı engelliyor. Her ne kadar bir çok iyi konu işlenebilecek bir karakter olsa da ısınamıyorum.

Gene de kostümü bir kenara bırakırsanız Marvel‘ın bu ünlü karakteri aslında etkileyici bir hikaye anlatıyor. Superman gibi uzaylı değil ve sıradan hatta çelimsiz bir adamken Amerikan idealinin bedenlenmiş hali oluyor. Aşağıda yeni gelecek filmin trailerını izleyebilirsiniz. Sondaki “Kahramanlar Amerika’da yaratılır” lafını bir kenara koyup keyfini çıkartın derim.

Vodpod videoları artık kullanılamıyor.

Ne dersiniz, film oldukça etkileyici olacak gibi. Hele daha serum almadan önce çelimsiz Steve Rogers’ın el bombasının üzerine atlaması sahnesi inanılmaz başarılı. Tek sahne ile bir karakter nasıl yaratılır dersini vermişler.

Reklamlar

4 thoughts on “Kaptan Amerika ikinci tanıtım filmi

  1. Alfa Yayınları zamanında Kaptan’ın pek çok macerasını okumuştum. Bunlardan bazıları gerçekten de ilginçti. O zamanlar Amerikan Propagandası da pek batmazdı gözümüze, daha kendilerini batırmamışlardı çünkü. Bugün ise ne yapsalar yetersiz kalıyor, maymun gözünü açtı çünkü. Ya a takke düştü, kel göründü diyelim.

    Yine de fragmanı izlerken heyecanlanmadım desem yalan olur. Steve’i iki farklı halde görmek, o el bombası sahnesi ve Kızıl Kafatası… Hepsi çok güzeldi. Kostümünü pek beğenmedim yalnız.

    Amerikan propagandasını abartmazlarsa güzel olabilir diye düşünüyorum. Fakat bir de şu var, Kaptan Amerika bu propaganda ve Amerikan Ruhu denen şey üzerine kurulu… O yüzden bol bol gözümüze sokulacağını var sayabiliriz. Maalesef…

    1. @mit benim Marvel kahramanları içinde en az ilgimi çeken Kaptan Amerika. Tek hoşuma giden yanı daha önce güncede işlediğim Truth: Red, White and Black gibi eserlerin yazılmasına olanak sağlaması. Kaptan Amerika’yı öyle yapay bir ahlak simgesi haline getirdiler ki, onun göz kamaştırıcı ışığının ardında neler olduğunu anlatan çizgiromanlar daha çok hoşuma gidiyor. https://turkcebkf.wordpress.com/2010/08/02/kaptan-amerika-efsanesinin-karanlik-yuzu/
      @Hakan, propogandayı abartırken yeni düşmanlar ve dostlar koyarlar. Büyük ihtimal en az bir adet siyahi yan karakter olacak, ya da kadınlar daha feminist olacak. Bakalım göreceğiz 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s