Troll Hunter ilginç bir film


"The Troll". A sculpture under the n...

Image via Wikipedia

Norveç’in batısında Hans adında bir ayı avcısı hakkında belgesel çekmek için bir grup öğrenci onu takip etmeye başlarlar. Ancak bir gece ayılardan daha büyük bir şeyin yakınlarda olduğunu fark ederler. Hans’ın Troll geliyor diye bağırmasıyla kaçan ekip, Trolleri avlamak ve onların belgeselini çekmeye Hans’ı ikna ederler.

André Øvredal ‘ın yazdığı Otto Jespersen, Hans Morten Hansen, Tomas Alf Larsen, Johanna Mørck, Knut Nærum, Robert Stoltenberg, Glenn Erland Tosterud’un oynadığı bu film 2010’da vizyona girdiği Norveç’te beğenilmiş. Türkiye’ye gelmesini beklemediğim bu ilginç filmin DVD‘sini bulursanız bana da haber verin. Aşağıdaki Norveç’çe İngilizce alt yazılı tanıtımı görünce Blair Witch Project ya da Cloverfield‘e benzeyen böyle bir filmi Türkiye’de çekilebileceğini düşündüm. Ne dersiniz? Sizce Türkiye’de böyle bir film çekebilecek ekip var mı?

Vodpod videoları artık kullanılamıyor.
Reklamlar

Troll Hunter ilginç bir film’ için 2 yanıt

 1. Filmin adı:’Keloğlan’ın peşinde’
  Tür:Sahte belgesel
  Halkbilim tezi için keloğlan masallarını araştıran bir grup genç üniversite öğrencisi masalla gerçek arasında gidip gelmeye başlarlar,keloğlan sahiden yaşamış mıdır?(Troll Avcısı’ndan daha farklı olmalı bu film,masalın gerçekliği hep ikircikli kalmalı)

  1. Aslında Keloğlanın değil de Keloğlan masallarındaki devlerin gerçek olabileceği bir belgesel fena olmazdı. Ya da Kaf dağını arayan genç doktora öğrencilerinin hikayesi de etkileyici olurdu.

   TASLAK:
   İstanbul’dan aldıkları Avrupa Birliği bursu ile yola çıkan arkadaşlar, Kaf dağı hakkında bir belgesel çekmek istemektedirler. Adana’dan doğuya doğru efsanenin izini takip ederlerken dağ yamacında bir köye varırlar. Köydeki yaşlılar onlarla pek ilgilenmez. Hepsi onları tersler, sadece annesiyle eski değirmende yaşayan saçları dökük bir oğlan çocuğu onlara yardımcı olmak ister. Araştırmacılara ninesinin ona anlattığı masallardan ve dağın yükseklerinde hiç sönmeyen ateşten bahseder. Ekip bu ateşin Kaf dağı efsanesinin çıkış noktası olduğundan şüphelenir ve bu oğlanın rehberliğinde dağa çıkarlar. Dağda ateşi bulduklarında içinde devasa bir yumurta olduğunu fark ederler. Neler olduğunu anlamaya çalışırlarken deprem olur. Geldikleri yol kapanmıştır ve dağın ardına giden yeni bir patika açılmıştır.
   Sonrasında macera, aşk, entrika, periler ve cinler, Anka kuşuyla uçuş, padişahın kızını tavlama ve üniversitede kimseye anlatamayacakları bir macera kalır.
   ——-
   Ben bu romanı okur, filmini izlerdim. Ne dersin?
   Hmms aslında belki üşenmeyip yazmam lazım 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s