Akı ve karasıyla büyü peşinde


Black Magic Sanction

Yazar: Kim Harrison

Tür: Şehir Fantastiği, Paranormal Romans

EOS

Süre: 19 saat 6 dakika

Eğer paranormal fantasy okuyorsanız Kim Harrison’un Rachel Morgan serisini duymussunuzdur. Rachel Morgan’ın hikayesi büyünün ve doğaüstü varlıkların halkın arasında yaşadığı bir dünyada geçiyor. Bu dünyanın geçmişinde bir felaket olmuş ve sonucunda da büyülü varlıklar halkın arasına karışmak zorunda kalmışlar. Daha önceki kitapları okumadıysanız bu kitaptan başlamayın, çok eksik kalacaktır.

İnceleme:

Rachel Morgan toprak büyüsü ve iblis büyüsünü kullanabilen bir cadı olduğu için başına gelmedik kalmamıştı. Bu kitapta da iblis büyüsü kullandığı için kara büyüyle mücadele eden, cadıların bir üst konseyi gibi davranan Coven of Moral and Ethical Standards yani Ahlaki ve Etik standartlar cadı meclisi onun peşine düşüyor. Çünkü onun yaptığı iblis büyüsü cadılarla ilgili önemli bir sırrın ortaya çıkmasına sebep olabilir ve de bu gücü çocuklarına da geçeceği için onun çocuklarına hakim olmak istiyorlar. Bunun için de ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar. İşleri daha da çok karıştıran mesele ise Rachel Morgan’ın bir iblisini ismini almış olması ve bu yüzden de iblis çağırma büyüleriyle çağrılabiliyor olması. İblis çağırmak için uğraşanlara Rachel’in iblis olmadığını anlatması oldukça güçleşiyor.

Bu karışıklığın içinde bir ölünün bedeninde tekrar dirilen yakışıklı büyücü, ona ihanet eden eski erkek arkadaşı, evine yapılan saldırıda yanında olan dostları, bir türlü düşman mı dost mu olduğuna karar veremediği bir elf ve daha bir sürü karakterle oldukça eğlenceli bir kitap. İyilik ve kötülük, bürokrasi ve kişilik hakları gibi kavramları da işleyen bu kitap çaktıramdan önemli konulara da dokunuyor. Kim Harrison’un seriyi gittikçe toparladığını görmek, kıyıda köşede kalmış eski olayların etkisini fark etmek keyifli.

Benim dinlediğim sesli kitaptaki seslendirmeyi yapan Marguerite Gavin oldukça başarılıydı. Duyguyu vermekte ve dinleyiciyi kitabın içine çekmekte hiç sorun yaşamadı.

Eğer kolay okunan bir kitap istiyorsanız ve önceki hikayeleri okuduysanız serinin bu olgunlaşmış halini kaçırmayın derim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s