Sekreter kızın büyü ile tanışması


Enchanted Inc.

Sıradan sekreterin fantastikle imtihanı

2005 Ballantine

Yazar: Shanna Swendson

Tür: Paranormal Romans

Özet görüş:

Eğer büyük şehirlerden birinde çalışan bir kadınsanız ve fantastik öyküler hoşunuza gidiyorsa bu kitap muhtemelen tam size göre. Erkekler içinse kolay okunuyor diyeyim.

Ya şehirdeki gariplikleri sadece sen görüyorsan?

Kahramanımız Katie Chandler Amerika’da Teksas’ın küçük bir kasabasından New York’a büyük hayallerle gelmiş ve berbat bir patronun yanında çalışan sıradan bir kadın. İlk bir kaç sayfada patronundan be Katie’nin hayatından nefret ediyorsunuz. Basit sekreterlik işleri yapan,  kız arkadaşlarının ayarladığı erkeklerle buluşup hayatının aşkını arayan sıradan yönetici asistanı Katie’nin hayatı bir iş teklifiyle değişir. Katie New York’a geldiği günden beri metroda ya da sokakta gördüğü garipliklere diğer New York ‘luların tepkilerini görmeyince taşralı olduğu belli olmasın diye sesini çıkartmamıştır. Aslında büyülü bir dünya olduğunu ve sadece kendisinin büyüden etkilenmeyen özel insanlardan olduğunu epostasına gelen bir iş teklifini kabul ettiğinde öğrenir.

New York City at night, photographed using the...

New York resmi Wikipedia'dan

Magic, Spells, and Illusions Inc için çalışmaya başlayınca Katie şirketlerin insanlığın geleceği ve büyü üzerinden oynadıkları gizli oyuna dahil olur. Shanna Swendson‘un kurguladığı dünyada büyü özel dükkanlardan alınıp satılabilen bir eşya. İyi büyücülerin yönettiği ve pazarın tek hakimi olan firma başkalarına zarar verecek büyülerin piyasaya sürülmesine engel olmaktadır. Ancak firmadandan ayrılan Phelan Idris adında bir büyücü rakip bir şirket kurup insanlara zarar veren yani kara büyü satmaya kalkışınca işler karışır.

Sıradan iş hayatına büyü karışınca

Swendson Katie’nin hikayesi ile bize sıradan iş hayatına büyü karışınca neler olabileceğini gösteriyor. Avukatlar, strateji toplantıları, iş yemekleri ve ofis içi dedikodularla dolu bir dünya onun anlattığı. Doğrusu bir kadının gözünden anlatıldığı için yazılanlar ne kadar iş hayatını anlatır bilemeyeceğim. Gene de keyifle okunan, hafif bir kitap olmuş. Romans bölümlerini hızla geçerek okursanız erkekler için de fena bir kitap değil aslında.

Kitabın güçlü yanı 2000’lerin başındaki Sex and the City rüzgarını kullanıyor olması. Kızların erkekleri çekiştirdiği, birbiri ardından iş çevirdiği ve bazen de kurbağaları öpüp onları prense çevirdiği bir roman bu. Herkese göre değil, gene de yaz sıcaklarında kolay okunan eğlenceli bir roman. Swendson kitabın film haklarını satmış. Bakarsınız yakında filmini görürüz. Devamında üç kitabı daha çıkan bu seriye bir göz atabilirsiniz.

Sizin paranormal romans ile aranız nasıl?

Reklamlar

2 thoughts on “Sekreter kızın büyü ile tanışması

  1. Valla iş hayatı büyü olmadan da korkunç hale gelebiliyor 😀 Dediğin gibi kumsalda iki yüzüş arasında okunacak çıtır çerez bir kitaba benziyor. Ben paranormal romanstan “Alacakaranlık”la beraber tiksindim zaten. 😀

  2. Ben Alacakaranlık serisine hiç bulaşmadım. Hedef kitlenin ben olmadığımı düşündüğüm için okumadım bile. Bu kitapta da hedef kitle ben değilim gene de ilginç bir kitaptı.
    Paranormal Romans sevdiğim tür Şehir Fantastiğine yakın olduğu için bazen yanlışlıkla okuyorum fena bir tür değil. Ne de olsa insan bazen şablonlar istiyor 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s